r.
 

Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test -

akcja profilaktyczna Krajowego Centrum ds. AIDS


Zbliżają się WALENTYNKI, święto zakochanych obchodzone 14 lutego. Z tej okazji Krajowe Centrum ds. AIDS organizuje po raz drugi oryginalną akcję, która ma zachęcać przede wszystkim młode, ale pełnoletnie osoby do wykonania testu w kierunku HIV.Wykonanie testu w kierunku HIV jest wyrazem troski o zdrowie - zarówno swoje własne, jak i naszego Walentego lub Walentynki. Wierzymy, że wspólnie uda nam się skutecznie zachęcać do testowania i tym samym promować prozdrowotne zachowania.

Aktualna lista wszystkich punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD), w których można bezpłatnie i anonimowo zrobić test w kierunku HIV, znajduje się na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS www.aids.gov.pl.

W PKD każda dorosła osoba może anonimowo i bezpłatnie wykonać test w kierunku HIV i skorzystać z profesjonalnego poradnictwa, które ma na celu zmniejszenie wystąpienia ryzyka zakażenia HIV pacjenta w przyszłości oraz omówienie kroków, które warto podjąć w przypadku otrzymania pozytywnego wyniku testu.

Jednym z elementów walentynek jest wzajemne wręczanie sobie upominków. W związku z tym Krajowe Centrum ds. AIDS przygotowało pocztówkę z krótką informacją o testowaniu, którą można wysłać wybranej osobie. Wystarczy jedynie wpisać życzenia i adresata w wersji edytowanej kartki, a następnie dołączyć ją do wiadomości e-mail (kartka w załączeniu)

Zachęcamy Państwa do rozpowszechniania tej inicjatywy; rozsyłania kartki walentynkowej drogą e-mailową, w wersji drukowanej, zamieszczenia informacji na Państwa stronach internetowych oraz wszelkich innych form aktywności, które zachęcałyby do testowania i tym samym promowały prozdrowotne zachowania.

W województwie podkarpackim testy można wykonać w Punkcie Konsultacyjno - Diagnostycznym przy Przychodni Akademickiej w Rzeszowie ul. Podkarpacka 1, tel. 513-652-351 ( w poniedziałek i wtorek w godz. 10.00-14.00).

Materiały do pobrania:
Podkładka pod kubek - Pobierz
Elektroniczna kartka "Mój walenty jest the best" - Pobierz
 


 

 

Copyrights © PSSE w Jaśle, All rights reserved

 

webDesign